Czy można kupować odzież do chrztu online?

Chrzciny to najczęściej pierwsza wielka uroczystość niemowlaka. Jeśli rodzice decydują się ochrzcić je stosunkowo wcześnie to często też pierwsza okazja, gdy nowy członek rodziny jest przedstawiany szerszemu gronu ciotek i wujków. Trudno się zatem dziwić, że oprócz kwestii religijnych rodzice z dużą dbałością podchodzą też do stroju małego dziecka na ten dzień.

Jaka powinna być odzież do chrztu?

Myśląc o odzieży do chrztu rodzice zwykle mają na myśli dwie rzeczy. To w co będzie ubrane dziecko podczas uroczystości, oraz szatkę do chrztu. Ubiór dziecka podczas uroczystości jest ważny, nie tylko dlatego, że na chrzest przyjedzie do niego spora ilość gości. Chrzest to włączenie dziecka do wspólnoty kościoła, czyli pierwszy krok w wierze. Jeżeli rodzice chrzczą dziecko nie tylko z uwagi na tradycję, ale przede wszystkim na wiarę, to będzie to dla nich ważny moment, a przecież zwykle w ważnych momentach w życiu towarzyszy nam odświętny strój.

Kupując odzież do chrztu nie można jednak zapomnieć o białej szatce. To jest symboliczne ubranie, którym w trakcie uroczystości przykrywane jest dziecko. Szatka jest symbolem przemiany jaka zachodzi podczas sakramentu, tego, że od tego momentu dziecko staje się członkiem Kościoła.

Gdzie najlepiej kupić odzież do chrztu?

Odświętne ubrania, które będą odpowiednie na uroczystość chrztu można kupić w dobrym sklepie odzieżowym i z artykułami dla niemowląt. Ale z uwagi na fakt, że tego typu ubranie dla niemowląt jest mało praktyczne sklepy stacjonarne zwykle nie posiadają zbyt szerokiej oferty tego typu ubrań. Odświętne koszulobody, kamizelkę, a nawet garnitur dla chłopca, czy strojną sukienkę dla dziewczynki, o wiele łatwiej można kupić za pośrednictwem Internetu. Ważne jest jednak by zrobić to z niewielkim wyprzedzeniem, tak by móc jeszcze wymienić towar gdyby rozmiar okazał się nieodpowiedni, a jednocześnie by ubranko za długo nie czekało w szafie, bo niemowlaki naprawdę szybko rosną.

Natomiast białą szatkę do chrztu można kupić zwykle w sklepie z dewocjonaliami. Warto jednak w przypadku tego elementu rozejrzeć się za ofertami dostępnymi w Internecie. Tu już rozmiar nie jest istotny, podczas sakramentu szatka nakładana jest tylko symbolicznie. Nie ma zatem takiego ryzyka konieczności wymiany towaru. Za to sklepy internetowe oferują dodatkową rzecz- personalizację. Najczęściej przybiera ona formę nadrukowania lub maszynowego wyhaftowania imienia dziecka oraz daty chrztu. Taka biała szatka nie tylko sprawdzi się podczas uroczystości, ale będzie też świetną pamiątką, którą można przekazać dziecku gdy dorośnie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.