Kiedy warto zdecydować się w firmie na wynajem namiotów?

Pierwszym skojarzeniem, jakie przywołuje namiot są wakacje, urlop, albo biwak. Prawda jest jednak taka, że namioty służą nam nie tylko po to by odpoczywać bliżej łonie natury. Specjalistyczne namioty mogą służyć do organizacji przyjęć, eventów, a nawet jako zapasowa przestrzeń magazynowa. Podpowiadamy, kiedy wynajem namiotów może przydać się w firmie.

Kiedy może przydać się wynajem namiotów?

Firmy często korzystają z wynajmowanych namiotów, a dokładniej z hal namiotowych, których rozmiary mogą być bardzo pokaźne, a jednocześnie ich postawienie zajmuje stosunkowo niewiele czasu. Do tego zastosowanie hal namiotowych może być bardzo wszechstronne. W krótkim czasie można dzięki nim uzyskać przestronną przestrzeń do organizacji imprezy czy konferencji. Takie rozwiązanie może być też ratunkiem, gdy zabraknie nam przestrzeni magazynowej do zakupu większej partii surowców lub materiałów po okazyjnej cenie, lub gdy będziemy musieli gdzieś pomieścić zapasy na czas remontu czy rozbudowy.

Zastosowanie hal namiotowych może być o wiele szersze. Firmy zajmujące się wynajmem namiotów posiadają zwykle szeroki wachlarz możliwości, od hal magazynowych po namioty eventowe czy biesiadne. Umowę na wynajem namiotów można podpisać na kilka dni, a nawet na kilka miesięcy, wszystko w zależności od potrzeb.

Dlaczego wynajem namiotów się opłaca?

Wynajem hal namiotowych staje się coraz bardziej popularny. Stanowi on świetną alternatywę do tradycyjnego wynajmu pomieszczeń, zarówno w przypadku organizacji konferencji, czy przyjęcia, jak i w przypadku niedoborów powierzchni magazynowej. Do tego ma szereg zalet. Taką konstrukcję można bardzo szybko zamontować, jak i zdemontować, a wielkość hali oraz jej wyposażenie bez większych problemów można dostosować do swoich potrzeb. Inny typ i wielkość namiotu sprawdzi się w przypadku organizacji spotkań, a inny jako magazyn.

Bardzo istotną kwestią hal magazynowych jest stabilność konstrukcji. Takie budowle przytwierdzane są pewnie do podłoża, i nie należy mieć żadnych obaw, że ulegną uszkodzeniu w przypadku złych warunków atmosferycznych. Do tego postawienie i wynajem takiej hali nawet na wiele miesięcy jest nie tylko tańszy od budowy betonowego magazynu, ale często wychodzi o wiele korzystniej niż wynajem powierzchni magazynowej, chociażby dlatego, że nie ma tu potrzeby ponoszenia kosztów transportu z magazynu buforowego.

Wynajem namiotów cieszy się stale rosnącą popularnością w dużej mierze dzięki elastyczności. Pozwala stosunkowo tanio, i co ważne, szybko zorganizować niezbędną przestrzeń, czy to magazynową czy chociażby rekreacyjną.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.