Kluby dla swingersów – czym są?

Kluby dla swingersów to rodzaj klubów tylko dla dorosłych. Swingowanie to forma aktywności seksualnej polegająca na wymianie partnerów. Często występuje ona w wieloletnich związkach, jako urozmaicenie, za zgodą partnera, często na jego oczach. To nie to samo, co otwarty związek, który daje seksualną wolność. Swingowanie opiera się na zaufaniu. Kluby dla swingersów to miejsca, w których osoby lubiące taką formę aktywności seksualnej, mogą się poznać i pobawić.

W Polsce takie kluby są zwykle w większych miastach. Chociaż swingowanie to nadal w naszym kraju temat tabu, ma swoich zwolenników i tych miejsc trochę się znajdzie.

Jak wygląda klub dla swingersów?

Każdy klub wygląda nieco inaczej, ale stałym elementem jest bar, gdzie można kupić sobie drinka, zrelaksować się i porozmawiać z ludźmi dookoła. Czasem bilet wstępu ma już w cenie dostęp do baru, czasem nie – dowiemy się tego przy zakupie. Zwykle w klubie będzie też parkiet, gdzie można potańczyć, i kanapy, gdzie można oddać się miłosnym uniesieniom. W niektórych klubach dostępne są też apartamenty, które można wynająć sobie dla prywatności (za dodatkową opłatą). Dostępne są też prysznice dla osób, które chcą się odświeżyć podczas wieczoru.

Warto pamiętać o tym, że w klubie nie musimy zgadzać się na wszystko i można odmówić, jeśli ktoś nas nie zainteresuje bądź zakończyć rozmowę w dogodnym dla siebie momencie. To ma być miejsce pełne dobrej zabawy, rozluźniające, a nie powód do stresu. Można się tam wybrać nawet w charakterze obserwatora – nie ma reguły, która by tego zakazywała. Łatwiej jest z partnerem, bo będzie się do kogo odezwać, podzielić swoimi obserwacjami i obawami.

Kto może wejść do klubu dla swingersów?

Do klubu dla swingersów mogą wejść tylko osoby dorosłe. Organizowane są różnego rodzaju imprezy, dość często tematyczne np. klimat lat osiemdziesiątych. Warunkiem wstępu na niektóre wydarzenia jest bycie w parze – single nie mają wstępu. W klubach dla swingersów obowiązuje cennik wejść. Najdrożej ma mężczyzna będący singlem, bo cena biletu zbliża się do ceny dla pary! Najtaniej ma kobieta będąca singielką, jej wstęp zwykle kosztuje symboliczną kwotę.

Dress code w klubach dla swingersów zależy zwykle od charakteru imprezy. Wbrew pozorom, zwykle więcej restrykcji obowiązuje panów, stroje kobiet są bardziej fantazyjne. Niekiedy na imprezę można przyjść w koszuli i marynarce, innym razem będzie to tylko bielizna. To już zależy od miejsca, więc trzeba się zapoznać z regułami wybierając wydarzenie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.